Перерахунок чорнобильських пенсій, медичне забезпечення ці питання обговорили на засіданні ради обласного осередку чорнобильців
Перерахунок чорнобильських пенсій, медичне забезпечення ці питання обговорили на засіданні ради обласного осередку чорнобильців

26 серпня пройшло засідання ради Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».
До роботи засідання долучилась також заступник голови обласної ради Дмитро Блауш, депутат обласної ради Галина Синявська та заступник начальника управління пенсійного забезпечення Головного управління пенсійного фонду України у Чернігівській області Наталія Манойло.
Однією з основних тем обговорення стало набрання чинності Закону України від 29.06.2021 № 1584-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині визначення мінімальних розмірів пенсій по інвалідності та розмірів мінімальних пенсійних виплат. Саме для роз’яснення законодавчих змін було запрошено представника пенсійного фонду.
Наталія Манойло розповіла про особливості встановлення розміру пенсійних виплат окремо по кожній категорії осіб з числа потерпілих та ліквідаторів, розрахунок пенсії з інвалідності, що настала через каліцтво або захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, та відповіла на численні запитання учасників наради.
Галина Синявська акцентувала увагу на виконанні обласної Програми розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Чернігівської обласної ради та надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2020-2021 роки, в частині забезпечення декретованого контингенту населення зубним протезуванням за маловитратними технологіями на пільгових умовах.
Депутатка зазначила, що фінансування за програмою на зубне протезування на 2021 рік передбачено в розмірі одного мільйона гривень, але на сьогоднішній день за вказаним напрямом не виділено жодної копійки. Вона наголосила на необхідності негайного вирішення цього питання для надання своєчасної допомоги членам організації та їх сімей.
Члени ради розглянули також питання, що стосуються організаційно-структурних змін підрозділів обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та створення нових статутів.

Хочеш дізнатися більше? Підписуйся на Telegram канал Чернігів24
Поделиться:  

Комментарии закрыты.

Добавить объявление