Які школи на Чернігівщині найкращі
Які школи на Чернігівщині найкращі

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Чернігівської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2021 року. У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2021 році. Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.
Перше місце посів Ніжинський ліцей Ніжинської міськради Чернігівської обл. при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя
Друге місце заяняв Прилуцький ліцей № 7 заклад ЗСО I-III ст. №7 Прилуцької міськради Чернігівської обл.
Третє місце зайняла Голінська школа Бахмацької райради Чернігівської обл. ЗОШ I-III ст.
Серед інших областей Чернігівщина зайняла 16 місце.
Серед Чернігівських шкіл найкращими є:
1.Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради
2. Спеціалізована ЗОСШ №1 з поглибленим вивченням іноземних мов
3. Загальноосвітня спеціалізована школа I-III ст. фізико-математичного профілю № 12 м. Чернігова
У Рейтингу шкіл України 2021 року школи ранжовано за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (85% рейтингового бала).
Оскільки кількість тестів, що їх складали випускники кожної школи, значно відрізняється в різних закладах освіти (від максимального значення в 2557 тести в Центрі освіти «Оптіма» до мінімальних 3 тестів у малокомплектних школах), зроблено поправку на кількість тестів, складених випускниками школи (15% рейтингового бала). Також з рейтингу виключено школи, у яких загальна кількість тестів зовнішнього незалежного оцінювання, складених їхніми учнями, п’ятнадцять або менше, а з предметних рейтингів виключено школи, кількість учасників у яких з певного предмета чотири або менше.
Під час розрахунку використано коефіцієнт довіри до середнього бала, розрахований таким чином: «К» = кількість тестів, складених у школі/максимально можлива кількість тестів.
Середнє значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (далі — «Середній бал»), розраховано як середнє арифметичне результатів усіх тестів, складених у школі (або за окремим предметом) з урахуванням нескладених тестів (учасник не подолав поріг «склав/не склав»). Таким тестам під час розрахунку середнього арифметичного надано значення «0», тому в деяких шкіл значення середнього балу може становити менше ніж 100. Якщо випускник школи не з‘явився для складання тесту, такий тест не враховано під час розрахунку.
Рейтинговий бал розраховано за формулою:
Рейтинговий бал = Середній бал ЗНО × 0,85 + Середній бал ЗНО × 0,15 × К,
де «К» = кількість тестів, складених у школі/2557 (2557 максимальна кількість тестів у Центрі освіти «Оптіма»).
Приклад розрахунку рейтингового бала для Ліцею «Інтелект» (кількість складених випускниками тестів — 276, середній бал ЗНО — 188.6): Рейтинговий бал = 188,6 х 0,85 + 188,6 х 0,15 х 276/2557 = 163,3 бала.
Рейтинг складено з використанням статистичних даних основної сесії ЗНО 2021 року, оприлюднених на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Хочеш дізнатися більше? Підписуйся на Telegram канал Чернігів24
0
Поделиться:  
Комментарии