Українські аграрії лишились без нової сільхоз техніки
Українські аграрії лишились без нової сільхоз техніки

Як повідомила прес-служба Українского Клубу Аграрного Бізнесу Міністерство економіки своїм наказом №210 від 08.07.2021 року майже на рік обмежило купівлю/продаж і реєстрацію нових зразків сільськогосподарських тракторів. Справа в тому, що цей наказ скасував призначення органів з оцінки відповідності, які сертифікували і реєстрували нові зразки сільхоз техніки.
Наказ № 210 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України», згідно з яким втратили чинність накази Мінекономрозвитку № 890 від 02.08.2013 та № 213 від 09.02.2016, які уповноважували ДП «УкрЦВТ» та ДП «НТЦ «АгроСЕПРО» НААН» на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів затвердження типу щодо тракторів та іншого переліку техніки. При цьому, не було врегульовано питання щодо порядку уповноваження чи призначення нових органів оцінки відповідності і яке міністерство має право здійснювати такі дії.
Заступник генерального директора УКАБ з адвокації Олег Нестеров пояснив: «Наразі є законодавчий «вакуум» в даному питанні, коли немає державної структури (міністерства), яке уповноважене призначати органи з оцінки відповідності, нові органи для проведення оцінки відповідності не призначені жодним міністерством, а організації, які раніше здійснювали цю діяльність не володіють правом проводити оцінку і видавати сертифікати, якими фактично дозволяється введення в обіг тракторів (продаж техніки і реєстрація в ДПСС). Як результат, виробники і дилери техніки не мають права продавати нові моделі техніки, які було заплановано вводити під новий сезон».
Для якнайшвидшого врегулювання питання слід внести зміни до Законів України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України» та «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», якими має бути передбачена передача повноважень про призначення органів з оцінки відповідності і формування технічної політики в АПК до Мінагрополітики. Водночас слід паралельно розробити порядок уповноваження органів з оцінки відповідності, щоб на момент внесення змін в закони була можливість оперативно вирішити ситуацію вже на рівні міністерства.
«Слід розуміти, що врегулювання питання щодо передачі повноважень до Мінагрополітики потребує якнайшвидшого вирішення. Наразі народними депутатами вже зареєстровано законопроекти №6070 і №6070-1, і даному критерію відповідає саме законопроект №6070-1, який загалом не містить спірних або проблемних норм. Разом з цим, він може бути базою для доопрацювання від аграрного комітету ВРУ, в якій можна було б точково вирішити низку питань в сфері реєстрації техніки. Закликаємо депутатів як зі сторони аграріїв, так і виробників с/г техніки, оперативно вирішити відповідну проблему на рівні законодавства. Ми розуміємо що один сезон ми вже втратили, але необхідно зробити максимум, аби вже з літа виробники техніки могли сертифікувати нові моделі тракторів, а аграрії купувати і використовувати їх в своїй діяльності», – підсумував Олег Нестеров

Хочеш дізнатися більше? Підписуйся на Telegram канал Чернігів24
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление