Пестициди, якими обробляють поля — впливають на розвиток онкозахворювань
Пестициди, якими обробляють поля — впливають на розвиток онкозахворювань

Активісти громадського екологічного руху «Україна без пестицидів» на своїй сторінці Фейсбук подали матеріал новітніх досліджень у галузі медицини. Вперше, у світовій медичній практиці присутність неонікотиноїдних пестицидів була виявлена в спинномозковій рідині у 14 онкохворих дітей. До цього науковці вже виявляли неонікотиноїди в крові та сечі людей. Нове відкриття у контексті досліджень впливу пестицидів на здоров’я людини здійснили швейцарські науковці з Невшательського Університету (University of Neuchâtel). Лікарі з Невшательського Університету під керівництвом професора Бернарда Лаубшера (Bernard Laubscher), завідувача медико-хірургічного відділення дитячої онкології, взяли зразки спинномозкової рідини у 14 дітей, які хворіли на лейкемію або лімфому та провели дослідження на наявність активних речовин із групи неонікотиноїдних пестицидів (імідаклоприд, тіаметоксам, клотіанідин, тіаклоприд та ацетаміприд).
«Нам відомо, що неонікотиноїди небезпечні для нервової системи комах та є потенційно небезпечними для людини. Тому ідея полягала в тому, щоб максимально наблизитися до цих результатів», — пояснює професор Бернард Лаубшер, головний лікар педіатричного відділення мережі лікарень Невшателя.
Для більш детальних висновків та поглиблення цього початкового дослідження необхідні проведення додаткових наукових досліджень.
P.S. В Україні на багатьох культурах застосовуються неонікотиноїдні пестициди, а зокрема в високій концентрації при обробітку насінневої картоплі. В Європейському Союзі неонікотиноїди визнані такими, які здатні негативно впливати на роботу мозку людини, а саме на функції навчання та пам’яті. Ці пестициди також визнані ендокринними порушниками і мають генотоксичну, цитотоксичну, імунотоксичну та нейротоксичну дію на організм людини. Європейське агентство з хімічних речовин встановило класифікацію та маркування діючої речовини тіаклоприд: «підозрюваний канцероген для людини», а також «ймовірно репротоксичним для людини». (EFSA 2014, Регламент ЄС № 1107/2009).

Хочеш дізнатися більше? Підписуйся на Telegram канал Чернігів24
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление