Під час воєнних дій та надзвичайних ситуацій:

Добавить свою новость
Під час воєнних дій та надзвичайних ситуацій:

1. Отже, всім відомо, що головний союзник війни паніка, а головний ворог спокій.

Залишайся там (кафе, магазин, офіс, школа, церква тощо), де тебе спіткало бомбардування». Як показав досвід, і справді, ті, хто бігли, потрапляли під ракетні обстріли або перехресний вогонь, а ті, хто пересиджував, — виживали.

2. Найголовнішою порадою, яку дають сьогодні коментатори цієї теми, є тема бомбосховищ або укриттів. Але все те, що у нас називають притулком і куди пропонують «спуститися», щоб перечекати активні фази боїв, ні що інше, як смертельні пастки та потенційні братні могили.

Пояснюю: пам’ятаєте правило трьох (три хвилини без повітря/три дні без води/три тижні без їжі)? Так ось, у будь-якому укритті, в яке ви захочете спуститися, має бути автономна система кондиціювання та подачі води. Якщо в підвалі, в який ви спустилися, немає джерела води і повітря — це потенційна пастка, в яку людина потрапила добровільно.

У разі попадання снаряда в таке приміщення вибратися не вдасться, і на допомогу чекатиме звідки.

Рекомендації: як нам казали ООНівці, найкращим укриттям для людей, які живуть у зоні бойових дій, є їхній будинок.

У нас щодо цього кажуть, що будинки та стіни лікують.

Якщо свій будинок/квартиру правильно підготувати, вони стануть нам порятунком.

Поради щодо зміцнення дуже прості, про них напевно чули багато, наприклад, потрібно заклеїти скотчем вікна, щоб у разі удару вибуховою хвилею не порізатися уламками. Але цього, звичайно ж, мало.

Найважливіше, як на мій рахунок, про що я не читав ніде: у кожній квартирі/будинку є простір між кімнатами (відразу за вхідними дверима). Десь воно більше, десь менше, але таке є скрізь. Цей простір рекомендується зробити житловим модулем, оскільки саме він знаходиться між конструкціями/стінами будинку, що несуть. Так само зміцнивши і закривши всі двері в цей простір, можна повністю залишитися автономними по відношенню до зовнішнього світу, що надасть відчуття спокою передусім панікерам і дітям. Також у міжкімнатному просторі можна спокійно використовувати світло/свічки, чого категорично не можна робити в кімнатах з вікнами, які виходять на вулицю (це важливий момент!), щоб мимоволі не стати провокуючим фактором як людини зі зброєю в руках, так мародерів. Простіше кажучи, в кімнатах з вікнами вночі не можна включати світло, ліхтарик, палити свічки і т.д.

Невелика ремарка: переважна більшість людей, які вижили після боїв за Алеппо, Сірт, Багдад, Тріполі тощо. були ті, хто залишився вдома, а не піддався загальної паніки і став бігти (або спустився в непристосований притулок).

Автор:
Хочешь знать больше? Подписывайся на наш Telegram канал Чернигов24 Новости Чернигова и Черниговской области
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление