Криниця з цілющою водою на Новгород-Сіверщині

Добавить свою новость
Криниця з цілющою водою на Новгород-Сіверщині

Посеред столітніх сосен поблизу села Ушівка, що на Новгород-Сіверщині з-під землі б’ють цілющі джерела. Місцина ця добре відома жителям навколишніх сіл. З покоління в покоління люди передають легенду про неї.

Ще за часів кріпацтва жив у селі пан Савицький, що тримав у господарстві чимале поголів’я великої рогатої худоби. Під час випасу біля Ушівського джерела одна з корів втопилася в цьому озерці. Тоді пан наказав засипати джерело, щоб і сліду йому не залишилося. Проте через деякий час джерело з’явилося обабіч шляху. Подорожні й досі тут зупиняються, аби втамувати спрагу, лісові мешканці також рятуються тут у затінку під час спеки. Їдуть до джерела хворі для зцілення від недуг, зміцнення організму. Відомо, що вилікувалися від екземи, головного, спинного мозку, хвороби лунки, очей, у багатьох людей покращився самопочуття після операцій.

Ушівська криниця – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Хоч і є тут місцем для відпочинку та руху набрати живої води, проте вони потребують оновлення. Навкруги все заросло чагарниками. Тож, за сприяння Новгород-Сіверського міського голови Людмили Ткаченко, взялися розчищати місцевість навколо, аби подорожуючі здалеку бачили цілюще джерело. Працювали люди не один день, аби місце виглядало охайно. За фінансової підтримки голови Чернігівської обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка, заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитра Блауша оновили дощаний поміст до джерел та з обох боків встановили ікони Пресвятої Богородиці, побудували невелику капличку.

Основні роботи завершили до Хрещення Господнього. Тож на Водосвяття до Ушівського джерела з’їхалося чимало людей, і не лише із сусідніх сіл, а й з інших громад Новгород-Сіверського району.

Воду для освячення брали з джерел. Протоієрей Ілля провів обряд та молебень. Опісля сміливці занурювалися в крижану воду. Її температура тут весь час однакова, близько 6-8 градусів, вона не замерзає навіть у найлютіші морози.

Джерело й надалі будуть приведені до ладу. Тільки-но зійде сніг, тут планують оновити альтанку та замінити огорожу. Словом, ви маєте усе можливе, щоб тут могли комфортно відпочивати не лише місце, а й туристи.
Криниця

Автор:
Хочешь знать больше? Подписывайся на наш Telegram канал Чернигов24 Новости Чернигова и Черниговской области
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление