З кожного Чернігівця по 1000 грн. в рік на пакети!

Добавить свою новость
З кожного Чернігівця по 1000 грн. в рік на пакети!

З 10 березня в Україні повністю забороняється поширення тонких та надтонких пластикових пакетів для поступового зменшення обсягу їх використання. Так званих маєчек Чому?
Тому що:

Вплив на довкілля

Як відомо, звичайний пластиковий пакет «розчиняється» у природі за 200-400 років, але і тоді він небезпечний. Разом з водою та продуктами харчування в організм людини потрапляє мікропластик та компоненти розпаду, які мають токсичну дію, впливають на імунну та ендокринну системи людського організму. Також ці речовини осаджуються у ґрунтах або забруднюють водні шляхи. Пакети виготовляються з поліетилену, речовини, що отримується при переробці сирої нафти та природного газу. Таким чином, навіть на стадії виробництва пластикові пакети вже сприяють глобальній зміні клімату.

Використання побутового пластику в Україні

  • Використання побутового пластику в Україні: Для побутових потреб середній українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів за один рік. У країнах ЄС цей показник у п’ять разів нижчий.
  • Із 40 тисяч тонн пластику в Україні на переробку йде всього 6%. У країнах Європи рівень утилізації сягає 70%.
  • 83% сміття, зафіксованого природоохоронцями у Чорному морі, становить побутовий пластик. Саме через пластик Чорне море виявилося вдвічі бруднішим за Середземне.
Збільшення виробництва та використання пластику за останні 20 років призвело до збільшення захворювань ендокринної системи від хімічних речовин, що містяться в ньому, це так звані ендокринні руйнівники.
Так, за даними наукових досліджень встановлено, що збільшення кількості вроджених дефектів у хлопчиків, раннє статеве дозрівання у дівчаток, безпліддя, проблеми репродуктивного здоров’я у чоловіків, рак, ожиріння та нейроповедінкові порушення пов’язані з дією цих речовин”, – йдеться у матеріалі
Скільки будемо витрачати грошей на пакети?

Заборона не поширюється на:

  • пакети, призначені для упаковки та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів з них, а також сипучих продуктів та льоду (йдеться про первинне пакування цих товарів у надтонкі пластикові пакети розміром 225*345*450 мм) ;
  • Біорозкладні пластикові пакети — тобто пакети, які можуть розкладатися за участю мікроорганізмів на елементи природного походження та відповідають стандартам норм утилізації способом компостування або біорозкладання.
пакети
На пакети, які залишаться доступними навіть після 10 березня, Кабмін встановив мінімально допустиму ціну, дешевшу за яку їх продавати не можна.
Ціни встановили для пакетів зі стінками товщиною понад 50 мкм, які призначені для пакування та транспортування товарів:
  • 2,00 грн – для пакетів без ручок та бічних складок;
  • 2,50 грн – для пакетів без ручок, але з бічними складками, або з ручками, але без бічних складок;
  • 3,00 грн – для пакетів з ручками та бічними складками.
Продовжуємо нашу арифметику:
500*2 = 1000 гривень – одна людина витратить за рік.
1000*41,34 млн = 4,13 млрд грн – загалом витратять українці.
Зазначимо, що ціни, встановлені Кабміном, мінімальні, а торговельні мережі можуть встановлювати свої ціни та продавати пакети дорожче.

Источник: ecopolitic.com.ua/news/chem-opasny-plastikovye-pakety-i-kak-otkazatsya-ot-paketnoj-zavisimosti/
economics.segodnya.ua/economics/enews/milliardy-za-plastikovye-pakety-skolko-ezhegodno-budut-tratit-ukraincy-na-kulki-1592364.html

пакети

Автор:
Хочешь знать больше? Подписывайся на наш Telegram канал Чернигов24 Новости Чернигова и Черниговской области
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление