У Новгород-Сіверському переймаються збереженням зеленої зони

У Новгород-Сіверському переймаються збереженням зеленої зони

Жителі з Ногород-Сіверського – Микола Кириленко та Лідія Маняка, підняли питання збереження зеленої зони міста:
Останнім часом зелена зона довкіл АТБ почала зникати. Її витісняють торгові точки, яких там все додається, а зелені насадження, які прикрашали цей міні-сквер, почали випилювати. А що найбільш непокоїть тих, хто неподалік АТБ мешкає, і людей, які через цей сквер ходять до центру, то це те, що останнім часом зелена зона довкіл маркету перетворилась на автостоянку. Звісно, це добре, що центральна площа міста набуває гарного вигляду – реконструюється. Однак варто б продумати, де зробити стоянку для автівок. А зону довкіл АТБ огородити б. Бо нині йти цим сквером просто неможливо, особливо людям поважного віку – тут купа автівок, припаркованих просто на доріжці для пішоходів, зійти з неї нема куди, бо канаву, яку вирили біля маркету, так і залишили, а сам скверик брудний, з купою неприбранного листя.
Хотілося б, щоб не губили цього єдиного зеленого острівця в самісінькому центрі міста – щоб зберегти його у нормальному стані.
Відповідає міського голови Людмили ТКАЧЕНКО:
– Цей сквер, тобто квадратик землі, що довкіл АТБ, – одна з найпроблемніших для міськради точок у Новгороді-Сіверському. Так, на очах у працівників міськради ця невелика зелена зона і меншає, і вся занепадає. А мала б бути тут взірцева краса…
Це – яскравий приклад того, що може трапитись, коли передається в оренду земля на тривалий строк. Десятиліття тому (тоді міським головою була Олена Сафонцева) міська рада уклала договір оренди цього клаптя землі у середмісті з приватною компанією «Міленія», яка, в свою чергу, віддала його в оренду мережі АТБ. На 49 років! – максимальний термін, дозволений в Україні.
В умовах договору, в зобов’язаннях орендаря, – насправді облагородження скверу. Тут обіцяли (і обіцянку закріпили в документі) і дитячий майданчик, і сучасний туалет (що дуже актуально в центрі міста). Автостоянка теж мала бути – справа під сквером, як виходити з АТБ (там, де зараз сміттєві баки). Чим думали тоді, вирішуючи так, невідомо, бо ж це суперечить правилам дорожного руху.
Як вийшло насправді, всі бачимо. Скверик не те, що не погарнішав і став функціональнішим, а частково й заги нув під наступом малих торгових точок. Навіть асфальт після відкриття маркету не зарівняли, «запланувавши» місця для хронічних калюж. А який вигляд в обгородженого квітника?..
Міська рада вже роками бореться з орендарями, аби виконали взяті на себе при укладанні договору оренди зобов’язання і привели до ладу справді знівечений сквер. Представники торговельної мережі АТБ неодноразово запрошувались до міськради – і на сесії, і на бесіди «у вузькому колі». Розмови з ними надзвичайно важкі і безрезультатні: орендарів влаштовує «порядок», який довкіл маркета створився. Так, це вони називають «належним порядком»: пляшки ж не валяються на вході – і чого вам, новгородці, ще?..
Розірвати договір оренди землі (звичайно, це можна зробити в конкретному випадку тільки в судовому порядку) – дуже складно. Звичайно, міська рада не складе руки й добиватиметься й далі, аби умови договору оренди землі виконувались і щоб орендарі – велика торгова компанія не псувала саму серцевину міста, де вони здійснюють бізнес. А на тлі відреставрованої площі безлад, що створений у сквері, буде стократ помітнішим. Може, й самим представникам АТБ стане соромно? Це ж їхнє обличчя…
Відповідь записала Ганна ХАЛІМАН.

Хочешь знать больше? Подписывайся на наш Telegram канал Чернигов24 Новости Чернигова и Черниговской области
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление