Грошові перекази Українців перевірятимуть за новими правилами Добавить свою новость
Грошові перекази Українців перевірятимуть за новими правилами

27 листопада набрав чинності новий порядок обміну між банками та Держслужбою фінансового моніторингу інформацією про грошові перекази громадян. Нові правила передбачені наказом Міністерства фінансів №322 (протидія тероризму та відмиванню доходів отриманих злочинни шляхом). Новий документ регулює, в основному, інформаційну взаємодію суб’єктів первинного фінмоніторингу, до яких входять і банки, і Державна служба фінмоніторингу. Згідно нових норм перевірятимуться платежи від 5000 грн та вище. Представники незалежній асоціації банків України (НАБУ) заявили, що клієнтів нові правила фінмоніторингу грошових переказів мало торкнуться.
Зокрема, згідно з новими правилами, про транзакції доповять до Держфінмоніторингу у таких випадках:
– порогові операції або спроба їх проведення (понад 400 тисяч грн., або 30 тисяч грн. для тих, хто надає послуги у сфері лотерей або азартних ігор);
– підозрілі фінансові операції чи спроба їх проведення;
– Відмова від встановлення (підтримання) ділових відносин, проведення фінансової операції;
– розбіжності між відомостями про кінцевих бенефіціарних власників клієнта, що містяться в Єдиному держреєстрі юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, та інформацією про кінцевих бенефіціарних власників, отриману суб’єктом у результаті проведення перевірки клієнта;
– Зупинення фінансових операцій;
– Зупинка видаткових фінансових операцій;
– заморожування активів, пов’язаних з тероризмом та його фінансуванням, поширенням зброї масової поразки та її фінансуванням.
Суб’єкти первинного фінансового моніторингу передають інформацію про операції клієнтів, які підпадають під наведені вище ознаки.
А Держфінмоніторинг, своєю чергою, може запросити додаткову інформацію про клієнта за допомогою відповідного запиту до банку.

Хочешь знать больше? Подписывайся на наш Telegram канал Чернигов24 Новости Чернигова и Черниговской области
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление