У Прилуцькому районі вирішують проблеми зв’язку між округами територіальних громад

У Прилуцькому районі вирішують проблеми зв’язку між округами територіальних громад

Cухополов’янська територіальна громада — одна з найбільших сільських громад не лише у Чернігівській області, а й загалом в Україні. Тут актуальними є проблеми зв’язку й комунікації як між адміністративними одиницями й працівниками ОМС, так і між мешканцями. Про те, як їх вирішують, розповівголова громади Денис Михайлович РОСОВСЬКИЙ.
«У громаду входять як приміські села, які знаходяться під самими Прилуками, так і віддалені від Сухополови на 40-50 км. В останніх ситуація зі зв’язком непроста, — говорить очільник громади. — Коли ми створили громаду, то налагодити комунікацію з усіма старостатами для нас стало пріоритетом. Тому ми офіційно звернулися до операторів мобільного зв’язку з проханням допомогти вирішити цю проблему. На одне зі звернень ми таки отримали відповідь — від оператора «LifecelI». Компанія пішла нам на зустріч, за що ми їй вдячні».
У результаті, за словами пана Дениса, у кількох старостатах проблему вдалося вирішити:
«Змонтовано вежу в Колісниках, адже в Колісниківському старостинському окрузі мобільного зв’язку загалом не було. Уже є вежа між Канівщинським і Рудівським старостатами, яка покриватиме ще й третій, Нетяжинський, старостат. Зараз вежу вже підключили і тестують. Також компанія поставила мобільну станцію на приміщенні сільського клубу в Білорічиці та Ряшках яка накрила нормальним зв’язком території округів».
Також є плани щодо співпраці з «Vodafone»: компанія обіцяє допомогти зі зв’язком у Валках: близько 10 років тому компанія мала намір поставити тут вежу, але громадськість була проти. Проте, у 2022 р. проєкт таки сподіваються реалізувати.
У Сухополов’янській громаді тривають роботи і з розбудови інтернет-мережі: отримали інтернет-субвенцію на проведення оптоволоконного інтернету в 15 населених пунктах (Білорічиця, Боршна, Валки, Знам’янка, Канівщина, Колісники, Мазки, Нетяжино, Охіньки, Переволочна, Петрівське, Погреби, Рудівка, Ряшки та Смош).
«Наразі роботи тривають. Розраховуємо, що до кінця року встигнуть виконати весь обсяг робіт і ми освоїмо субвенцію в повному обсязі. За державний кошт інтернет підтягують до села, підключають соціальні заклади: адміністративні приміщення, дошкільні заклади освіти, школи. Далі ми самі маємо вирішувати питання розбудови мережі в населеному пункті. Але все одно це немало, бо підтягти оптоволоконний інтернет до віддаленого села — це основні витрати», — наголошує голова.
Інтернет тут особливо потрібен з огляду на те, що в громаді думають над відкриттям Центру надання адміністративних послуг.
«Як громада, населення якої більше 10 тисяч (у нас майже 13 тисяч), ми маємо відкрити ЦНАП до 1 січня 2023 року, — пояснює Денис Михайлович. — Тут кілька труднощів. По-перше, значна територія і віддаленість сіл від центру загострює питання доріг і транспортного сполучення, по-друге, інтернет, бо це можливість створення віддалених робочих місць, і по-третє, це фінансування».
Але приблизний план дій, говорить Денис Михайлович, уже склався: «Ми маємо намір відкрити ЦНАП у Сухополові. Цього року виготовимо проєктну документацію, щоб провести реконструкцію адмінбудівлі. Поки орієнтуємося на 6 робочих місць. Подаватимемося на державну субвенцію на реконструкцію і будівництво, а також на технічне оснащення».
Джерело: ОТГ інформ Чернігівщина

Хочешь знать больше? Подписывайся на наш Telegram канал Чернигов24 Новости Чернигова и Черниговской области
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление