Інвентарізація земель – Ріпкінська громада згодна прийняти ліс у комунальну власність

Інвентарізація земель – Ріпкінська громада згодна прийняти ліс у комунальну власність

Одне з основних багатств Ріпкинської громади — землі сільськогосподарського призначення й лісові масиви. Про перспективи їх упорядкування дізнавалися безпосередньо в голови громади Сергія Володимировича ГАРУСА:
«Станом на початок осені у нас триває інвентаризація земель, тут існує чимало проблем. Є землі, які надані в оренду, але не використовуються. Іноді навпаки — використовують без документів або договори укладені на один обсяг земель, а використовують інший. Щоб мати цілісну картину і знати свою землю до гектара, ми взялися за цей проєкт. Буде створений портал, на якому ми бачитимемо кожну ділянку з точністю до сантиметрів і контролюватимемо, хто і як її використовує. Наразі триває виготовлення програмного забезпечення», — розповів голова.
Деякі ділянки громади заліснені:
«Переважно це землі малопродуктивні: піски або заболочені. Є, наприклад, землі, які використовували в радянські часи, але потім перестали — і вони заросли самосійкою. На деякі з них на сьогодні укладені договори і орендар поступово їх розробляє, — пояснює очільник».
16 тис. га на території громади — ліси державного лісгоспу.
«Лісгоспи – Чудівське і Ріпкинське лісництво — дають роботу багатьом мешканцям громади. Крім того, сплачують податки по основним вирубам, допомагають з поточними питаннями: завезенням енергоносіїв, розчищенням доріг у зимовий період, ліквідацією аварійних дерев. Добрянський держліспосп — потужна організація, необхідна громаді, бо доглядає за лісами».
Нещодавно Чернігівська ОДА прийняла рішення щодо передачі лісів територіальним громадам.
«Ми згодні прийняти ліс у комунальну власність, — говорить голова Ріпкінської ОТГ Сергій Володимирович. — Звичайно, для цього потрібно, щоб його спочатку інвентаризували й визначили межі у громадах, які межують. Крім того, утримувати ліс — непроста справа. По-перше, потрібно контролювати вирубку, по-друге — величезної шкоди завдають шкідники: величезні масиви сосни гинуть через жука-короїда. Держлісгосп і райлісгосп мало того, що доглядають, ще й висаджують нові дерева. Під час проведення весняної посадки дерев через центр зайнятості залучає дуже багато безробітних, яким лісгосп непогано оплачує роботу. Усі ці обов’язки ляжуть на плечі громади».
Джерело: ОТГ-Інформ Чернігівщина

Хочешь знать больше? Подписывайся на наш Telegram канал Чернигов24 Новости Чернигова и Черниговской области
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление