Порушення карантину фіксуватимуть спецкамери…

Порушення карантину фіксуватимуть спецкамери…

Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін в Україні з 1 листопада запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції.
“Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер. Пілот планується зробити в двох великих містах – Київ і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущене не раніше аніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні”, – сказав він.
“Ця система і це програмне забезпечення дозволяє нам в автоматичному режимі показувати дотримання чи недотримання, або типу недотримання протиепідеміологічних вимог”, – висловився Ігор Кузін.
На запитання, яке покарання чекає на порушників, Кузін відповів: “М’яко кажучи, це пілот із відстеження загального відсотку протиепідеміологічних вимог. Але, водночас, для людей, які порушують протиепідеміологічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні”.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова застерегла від втручань в особисте життя. Вона наголосила, що чим більше передбачається втручання у приватність внаслідок запровадження таких заходів, тим вагомішими мають бути підстави для його обґрунтування.
“Наголошую на необхідності дотримання володільцями та розпорядниками у публічному та приватному секторах вимог законодавства у сфері захисту персональних даних під час встановлення систем відеоспостереження. Варто пам’ятати, що чим більше передбачається втручання у приватність внаслідок запровадження таких заходів, тим вагомішими мають бути підстави для його обґрунтування”, – сказано в її повідомленні.
У зв’язку з цим працівники секретаріату Уповноваженого Верховної Ради створили практичний інструмент з рекомендаціями й алгоритмами, аби забезпечити дотримання чинного законодавства та міжнародних стандартів у цій сфері у разі, якщо володілець під час карантину все ж вирішить встановити відеоспостереження.
Зокрема, повинно бути розміщене повідомлення, яке попереджає про те, що здійснюється відеоспостереження, і пояснення, з якою метою це робиться. Сам доступ до систем відеоспостереження, записів, серверів та аналітичних даних, пов’язаних із відеоспостереженням, має бути обмеженим. Також рекомендується вести реєстр усіх дій, що вчиняються із персональними даними.
Джерело: ТСН.ua.

Хочешь знать больше? Подписывайся на наш Telegram канал Чернигов24 Новости Чернигова и Черниговской области
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление