В Україні відновили легендарний сорт огірка “Ніжинський”

В Україні відновили легендарний сорт огірка “Ніжинський”

Двадцять років тому було втрачено сорт огірків “Ніжинський”, після того як у 2000-му році попелиці знищили врожай. Головний технолог Ніжинського консервного заводу Майя Бортник каже, що замість “фірмового” сорту вирощували на своїх полях та купували в населення голландські гібриди, які мали зовнішній вигляд та смакові якості, максимально наближені до сортотипу “Ніжинський”.
Сьогодні після 20 років років роботи Ніжинський місцевий огірок знову з’явився у переробних цехах «Ніжинського консервного заводу». Вчені дослідної станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН України відродили втрачений сорт з невеликої кількості насіння.
Тепер цей сорт став вирощувати й «Ніжинський консервний завод» на одному з двох власних сільгосппідприємств.
«Огірки ми вирощуємо винятково в Ніжинському районі, – уточнила Майя Бортник – Маємо дві аграрні бази: одне сільгосппідприємство розміщене в Ніжинському районі Чернігівської області, друге – в Херсонській області. І хоча огірки – теплолюбні рослини, на Херсонщині ми їх не вирощуємо. По-перше, плоди огірків швидко псуються, максимальний термін їх зберігання – 72 години за температури 10 °C. По-друге, якість плодів напряму залежить від місцевості вирощування. Справжній ніжинський огірок можна виростити тільки в Ніжині та його околицях. Для вирощування справжнього ніжинського огірка потрібен особливий ґрунт, а для засолювання — особлива якість води. Наш ніжинський ґрунт лужний, а джерельна вода — середньої жорстокості з іонами срібла. Вони ідеально підходять для вирощування та засолювання огірків».
Джерело: https://agroter.com.ua

Хочешь знать больше? Подписывайся на наш Telegram канал Чернигов24 Новости Чернигова и Черниговской области
0
Поделиться:  
Комментарии

Добавить объявление