100 днів продажу землі, які результати на Чернігівщині
100 днів продажу землі, які результати на Чернігівщині

За 100 днів від існування ринку землі в Україні на Чернігівщині уклали близько чотирьохсот угод з продажу земельних паїв. Це саме ці угоди, які до 1 липня були під мораторієм. Загалом угод, пов’язаних з продажем землі було тисяча, повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Середня ціна одного гектару – 23 тисячі гривень. Селяни вважають, що це дуже дешево, і землю продавати не хочуть, а аграрії, в свою чергу кажуть, купівля землі їм обходиться значно дорожче, тому купувати землю не поспішають. Жителька Юхнового Людмила Іванченко має до двох гектарів землі. Отримала їх при розпаюванні колишнього колгоспу. Є в сім’ї ще пай чоловіка. Зараз землю здають в оренду, продавати її поки не будуть. За найкращу землю, за словами Людмили Іванченко, на Новгород-Сіверщині, дають до 60 тисяч за пай – це трохи більше 20 тисяч за гектар. Людмила вважає таку ціну заниженою.
Процедура оформлення може тривати від двох годин, залежно від складності, розповідає голова відділення Нотаріальної палати України в області Володимир Коваленко.
«Вартість оформлення цих земельних ділянок, так, трішки дорожче, ніж звичайні договори, які робилися раніше. Але більше перевірок. Нотаріус перевірить і продавця, і земельну ділянку, і набувача, і походження коштів, і консолідацію земель у набувача».
Зі слів голови наглядової ради ПРАТ «Чернігівське головне підприємство по племінній справі в тваринництві» Віктора Ланька аграріям земля обходиться дорожче, ніж 23 тисячі за гектар.
«Зараз звертаються люди, яким потрібні гроші: хвороби, онук хоче машину купити з Америки. Нас, як покупців, держава оподаткувала 50% податком на ці угоди. При вартості землі 23 тисячі за гектар землі для нашої області, ми маємо накладні витрати з оформлення десь 500 доларів на 1 гектар. Це послуги нотаріуса, мільйон запитів у різні реєстри, це податок, який платить зазвичай покупець».

Хочеш дізнатися більше? Підписуйся на Telegram канал Чернігів24
0
Поделиться:  
Комментарии